Pijet që digjen yndyrë kanë filluar të kenë një pjesëmarrje të rëndësishme në dieta për humbje peshe si një shtesë ose ndihmës për të qetësuar ankthin për të ngrënë dhe për të zvogëluar oreksin në mënyrë të jashtëzakonshme.

Ne do të komentojmë pijet e ndryshme që mund të përdorni për të humbur peshë dhe që padyshim që janë një shtyllë themelore për këdo që dëshiron të marrë një bark të sheshtëNe gjithashtu ju themi se nëse vuani diabet, ose ndonjë sëmundje tjetër që duhet Konsultohuni kryesisht me mjekun tuaj Besuar të dini se çfarë lloj pije mund ose nuk mund të pini pa marrë ndonjë rrezik.

? Pije për të holluar barkun

Do të marrim parasysh që do të flasim vetëm për pije natyrale dhe për momentin nuk ju rekomandojmë asnjë djegës yndyre ose produkti që premton të humbni peshë, ne rekomandojmë vetëm pijet si një metodë për të udhëhequr një model të shëndetshëm të jetës dhe në këtë mënyrë të kontribuoni në trupin tuaj mirëmbani ose humbni peshë në mënyrë efikase dhe të shpejtë.

Pijet që mund të përdorim për të humbur peshë janë këto:

? Pijet që digjen me yndyrë

Pijet që digjen në yndyrë kanë kryesisht një përbërës agrumesh në recetën e tyre dhe këtë lloj të FRUTAS Ato karakterizohen nga lehtësia e tyre e djegies së yndyrës në trup, kjo është arsyeja pse limoni përdoret gjerësisht në infuzione, dhe lëngje para ul barkun.

 • Uji me limon
 • Aj xhenxhefili
 • Ujë kokosi
 • lëng nga papaja
 • Aji i kuq
 • Uji Jamiaca
 • Lëng grejpfrut
 • Çaj jeshil

? Pijet që digjen me yndyrë

Këto janë 8 pijet më të mira për të djegur dhjamin dhe për të humbur peshë shpejt, por gjithmonë mos harroni se humbja e peshës është diçka që duhet të mbahet në mënyrë që të mos ketë një efekt rikthimi, kështu që ju rekomandojmë plotësimin e ushtrime për të holluar barkun dhe një dietë e mirë e ushqime që digjen yndyrë.

Në këtë mënyrë, jo vetëm që siguroheni që të mos e rimarrni peshën e humbur, por që gradualisht krijoni një zakon të mirë sportiv dhe durim kjo do t'ju mbajë në peshën tuaj ideale për aq kohë sa dëshironi, plus kjo ka përfitime të mëdha për shëndetin tuaj. mos harroni të shtoni këto pije për të holluar barkun pak nga pak në dietën tuaj ditore ushqim të shëndetshëm.

? Pije agjërimi për të djegur dhjamin

A ju shërbejnë vërtet pije agjërimi për të djegur dhjamin? Atëherë zbulojeni vetë, duke pirë për 2 javë pijet që kam përmendur edhe më parë dhe këtë që do t'ju jap atëherë, aplikoni pijen tuaj në stomak bosh për të humbur peshë dhe më pas ju vijnë të lini komentin tuaj dhe të na tregoni si ka qenë përvoja juaj, e Në këtë mënyrë ata që hyjnë për të lexuar artikullin do të shohin gjithashtu komentin tuaj si provë të këtyre pijeve pa punuar për të humbur peshë disa kilogramë.

Gojëmjaltë jeshile agjërimi për të djegur dhjamin

Ky tronditje është për agjërimin, përbërësit për përgatitjen e tij ose sa vijon:

 • 1 mollë jeshile
 • 5 lugë lëng limoni
 • 50 gram spinaq
 • 1 filxhan kastravecat e freskëta

përgatitja:

Para së gjithash, lani siç duhet të gjithë përbërësit dhe përzieni në blender me ujë të mjaftueshëm në mënyrë që përzierja të jetë homogjene, shërbejeni dhe shijoni këtë pije të shkëlqyeshme për të humbur peshë në stomak bosh.

pije për të djegur yndyrë