Како да натерате жена да се заљуби во вас. Се вели дека состојбата на занес е еден од најсреќните моменти во нашиот живот. Заљубувањето во жена е доста комплицирано, и за да го постигнете тоа мора да го извадите целото оружје. Но и вие може да бидете отфрлени од неа, а за да не се случи тоа, ја создадовме оваа статија со неколку основни совети за жената од вашите соништа да ја види својата сродна душа во вас. Со среќа!

Како чекор по чекор да натерате жена да се заљуби во васжена се заљубува во тебе

Ниту една жена не е иста како друга, и затоа многу мажи се плашат кога бараат состанок. Не знаат како да постапат, дека тоа може да и се допадне на оваа жена и мислат дека нема да можат да го постигнат.

Следно, ќе ви дадеме неколку основни совети кои ќе ви помогнат да ја постигнете вашата цел натерајте жена да се заљуби во вас.

1. Слушајте го

Сите жени сакаат да зборуваат и да бидат слушнати. На првиот состанок можете да разговарате за безброј теми, а ако сакате да ја натерате да се чувствува посебно, обрнете внимание на се што ќе ви каже и разговарајте со неа. Ова е добар почеток и ќе ве поврзе преку бура на идеи.

2. Бидете џентлменБиди господин

Кога зборуваме дека сте џентлмен, не значи дека треба да бидете шармантен принц. Да се ​​биде џентлмен што едноставно го должишпостапувајте на љубезен, нежен и внимателен начин. На пример, отворете ја вратата од ресторанот или автомобилот за да помине и не користете вулгарни изрази или зборови за време на состанокот. Исто така, никогаш не правете сексуални унапредувања бидејќи тие би биле на место и би создале прилично напната средина. Се запознавате, не сте пар.

3. Добро облечете се за да ја натерате жената да се заљуби во вас

Ниту една жена нема да помисли дека мажот во нејзиниот живот е тип кој носи валкана облека и има лош мирис. Мажи чисто избричени или со негувани бради, парфимирани, со чиста коса а облеката која се истакнува по својата присебност се детали кои добиваат многу гледишта од саканата жена.

4. Немојте да се фалите

Има мажи кои сакаат да ја покажат својата работа или материјален имот, но ова Тоа не е нешто што треба да го правите пред жената што имате намера да ја освоите. Ниту пак сака да зборувате за работи што ги немате, бидејќи во ниту еден случај нема да можете да ја импресионирате.

5. Не го игнорирајте

Ако сте ја нашле совршената жена и сакате таа да се заљуби во вас, треба да го вклучите во разговорот со вашите пријатели. Обидете се да зборувате за теми што ја интересираат и неа и оставете ја да го каже своето мислење. Да се ​​зборува за автомобили, фудбал и други жени дефинитивно не доаѓа предвид. Погрижете се и вашите пријатели да знаат како да ја задржат својата смиреност и да имаат различни теми за разговор.

6. Јавете ѝ се по првиот состанок за да ја натерате да се заљуби во васЈавете ѝ се по првиот состанок

Ако и се јавите ден по првиот состанок, шансите тој да се заљуби во вас се многу зголемени. Не играјте со одвраќање, тоа е бескорисно. Сè што треба да направите е да и се јавите да видите како и е, да ѝ кажете дека ви се допаднало да ја запознаете и дека сакате повторно да ја видите. Ако навистина сака подобро да ве запознае, ќе ја прифати поканата. Не ја обземајте додека не пристигне вториот датум со илјада пораки по телефон, социјални мрежи или е-пошта.

7. Одете полека

Повеќето мажи се надеваат дека по првиот состанок ќе се случи нешто поинтимно. Но, за поблиска врска е потребно време, почит, одговорност и посветеност. Почитувајте ја пред се. Човек кој го зема тоа предвид, ја почитува одлуката и времето што го предлага другиот.

8. Бидете добри со вашите пријатели

Познавањето на кругот на пријатели е речиси ритуал и токму таму ќе добиете одобрение или неодобрување од нив. Ова и е многу важно, затоа бидете љубезни и пријателски расположени. Разговарајте со нив без страв да бидете тоа што навистина сте. На крајот, да бидете колку што е можно транспарентни е добра работа за вас.

9. Водете ја вашата врска

Кога ќе одлучите да бидете со жена, мора да ви биде јасно што очекувате од врската. Ако не гледате иднина со неа, прекинете ја веридбата, но немојте да бидете со неа од болка или утеха. Ако, пак, сакате да биде ваше засекогаш, ожени се. Тоа е толку лесно. Жените сакаат да знаат каде газат.

10. Бидете романтични за да се заљуби жената во васБидете романтични

Да се ​​биде романтичен не е да се биде вулгарен. Романтизмот е мешавина од витешки дела, како плаќање на сметката во ресторанот, со мали изненадувања кои може да варираат од давање цвеќе без причина до претставување на другите како ваша девојка (ако навистина е).

11. Претставете го на вашето семејство

Претставувањето на жената што ја сакате во вашето семејство е како да запечатите веридба. Затоа, ако сте сигурни дека таа е жената на вашиот живот, повелете. Не е неопходно да се подготви свечен ручек или вечера за сите да се запознаат. Само носете го како партнер на семејно обединување или забава. Порелаксирано е и нема да се чувствувате несигурни кога ќе запознаете секого. Но, не заборавајте да ја оставите сама во ниту еден момент.

Ако сакате да бидете успешни и да натерате жена да се заљуби во вас, развијте начин на постоење што ги опфаќа сите овие квалитети во вашата личност. Ве уверуваме дека жената од вашите соништа нема да може да одолее на состанок со вас и, се надеваме, да биде покрај вас.

Ако сакате да продолжите да го зголемувате вашето знаење, посетете ги останатите написи на откријте.online