Притиснете ESC да се затвори

0 639
3
Vlvaro Вико
3 Читање Мин

Како да се организира торбата за новороденче ?. Многу мајки се сомневаат во торбата за породилно, на крајот на краиштата, мора да биде што е можно поцелосно за да се избегнат идните компликации во породилната соба. Подготовката на породилната кеса ќе зависи од прогнозата на ...

0 377
2
Vlvaro Вико
2 Читање Мин

Како да се грижи за новороденче. Ако сте биле татко или ќе бидете наскоро, честитки !. Иако претпоставувам дека ќе имате илјадници прашања. Нормално е преоптоварувањето на информациите да ве предизвика поголема загриженост. Сепак, не треба да се грижите. Тоа е убава постапка ...

0 406
2
Откријте на Интернет
2 Читање Мин

Пијалоците што горат маснотиите стануваат се поважни во диетите за слабеење како додаток или помагател за смирување на вознемиреноста за јадење и значително го намалуваат апетитот. Ајде да разговараме за различните пијалоци што можете да ги користите ...

0 330
3
Vlvaro Вико
3 Читање Мин

Продолжена менструација. Менструалниот проток е присутен во животот на секоја жена, од пубертет до менопауза. Тоа сигнализира почеток на женска овулација што, накратко, значи дека телото е веќе подготвено за бременост. Кога циклусот е редовен ...

0 279
2
Vlvaro Вико
2 Читање Мин

Вагинално крварење надвор од Менструацијата. Крварењето надвор од менструалниот период е проблем што им се случува на жените некаде во животот. Во повеќето случаи, ова екстра-ментално крварење одговара на т.н. бегство крварење. Тоа е…

0 287
2
Vlvaro Вико
2 Читање Мин

Симптоми на циститис. Циститис се карактеризира со воспаление и / или инфекција на мочниот меур. Во повеќето случаи се јавува како резултат на влегување на бактерии во уринарниот канал. Тие ја напаѓаат уретрата (канал што ја елиминира урината) и мигрираат во мочниот меур, предизвикувајќи ...

0 2201
6
Vlvaro Вико
6 Читање Мин

Секоја жена во одреден момент од животот мораше да се справи со фиброид, или барем знае некој што има. Фиброидите се исклучително чести, што се најчестиот тумор на гениталниот тракт, што влијае на дури 70% од жените во ...

0 256
4
Vlvaro Вико
4 Читање Мин

Што е менопауза? Менопаузата е името дадено во последниот менструален период. Ова се случува на возраст меѓу 45 и 55 години и означува крај на репродуктивниот период на жената. Периодот по менување на менструацијата се нарекува климактериски. Ние ви кажуваме ...

0 254
3
Vlvaro Вико
3 Читање Мин

Инфекција на уринарниот тракт е присуство на патогени (кои предизвикуваат болест) во некои локализирани региони на уринарниот тракт. Некои луѓе, но особено жените, може да имаат бактерии во уринарниот тракт и да не развијат инфекција, наречена асимптоматска бактериурија. Постојат два главни вида:…

0 3500
2
Vlvaro Вико
2 Читање Мин

Венски тромбоемболизам или (VTE) е термин што дефинира две болести: тромбоза на длабока венска (ДВТ) и пулмонална емболија (ПЕ). Тромбоза на длабоки вени е болест предизвикана од формирање на згрутчување во длабоки вени, обично во долните екстремитети.

Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. повеќе информации

Поставките за колачињата на оваа веб-страница се конфигурирани да ги „овозможуваат колачињата“ и со тоа да ви го понудат најдоброто можно искуство за прелистување. Ако продолжите да ја користите оваа веб-страница без да ги промените поставките за колачиња или да кликнете на „Прифати“, ќе дадете согласност за ова.

Затвори